Polski

Powstrzymajmy nienawiść! Powstrzymajmy partię AfD!

Prawicowa partia AfD (Alternatywa dla Niemiec) planuje dużą demonstracje w Berlinie w dniu 27.05.2018. Celem tej demonstracji jest zaprezentowanie się niczym “gwarant wolności i demokracji”. W rzeczywistości jednak w wizji AfD nie ma miejsca dla tych, którzy nie wcielają się w jednolity obraz społeczeństwa, który propaguje partia. Jej program opiera się przeważnie na rasistowskich, nacjonalistycznych, antyfeministycznych i homofobicznych treściach i dąży do wykluczenia osób dotkniętych przez owa dyskryminacje ze społeczeństwa. Nawet powszechnie potwierdzony fakt, ze człowiek w dużej mierze odczynił się do ocieplenia klimatycznego, partia AfD nie przyjmuje do świadomości.

Partia AfD jest antydemokratyczna i dąży do autorytarnej zmiany systemu. Partia AfD nie oferuje żadnych rozwiązań na pilne socjalne problemy. Jej celem jest jedynie podział społeczeństwa i zaostrzenie konfliktów.

Demonstracja partii AfD w Berlinie jest zamachem na wszystkich, którzy wspierają otwarte, dywersyjne i tolerancyjne społeczeństwo! Nie możemy pozwolić na to, aby nienawiść partii AfD miała miejsce na naszych ulicach!

Partia AfD jednoczy w sobie rasistów i radykalna prawice od ruchu Pegida, Identitäre Bewegung, aż po nazistowska partie NPD i innych neonazistów. Partia AfD posługuje się retoryką niepoważająca ludzką godność a nawet kłamstwem, aby rozpowszechnić swoją nienawiść. Partia AfD wypiera się historycznej odpowiedzialności Niemiec za zbrodnie Hitlerowców – partia nie tylko domaga się końca procesu zadośćuczynienia, ale zamierza wymazać pamięć o ofiarach z oblicza publicznego. Politycy AfD rozpowszechniają antysemityzm.

Partia AfD obwinia muzułmanów i uchodźców za wszelkie szkody – od biedy po seksualną przemoc. Poprzez rozszerzanie swojej nienawiści, partia nosi odpowiedzialność za tysiące ataków na muzułmanów, uchodźców jak i osób wspierających.

Walczymy za społeczeństwo, w którym każdy/a może żyć bez strachu, niezależnie od swojego wyglądu, wiary lub seksualnej orientacji. Trzymamy się razem solidarnie i nie dopuścimy do tego, by partia AfD zatopiła sferę publiczna lub nasze parlamenty swoją nienawiścią i agitacją.

Powstrzymajmy nienawiść! Powstrzymajmy partię AfD! Naszą alternatywą jest demokratyczne i otwarte społeczeństwo, naszą alternatywą jest solidarność! Nie pozwolimy na to, aby AfD pokazała się na naszych ulicach w dniu 27.05.2018.

Apelujemy do wszystkich, którzy dzielą nasze cele, aby dołączyli do naszych protestów przeciwko AfD i aby podpisali tę deklaracje!

Kontakt: info@stopptdenhass.org